اجرا و نصب ترمووود

اجرا و نصب ترمووود

Posted in مقالات ترمووود

برای نصب ترمووود به چه عواملی باید توجه کرد

اجرا و نصب ترمووود

نصب ترمووود نیاز به زیرسازی دارد که می تواند به شکل سیمانی یا فلزی انجام شود.
در زیر سازی سیمانی باید سیمان شمشه با ۴ سانتی متر ضخامت اجرا گردد، همچنین برای زیر سازی فلزی نیاز به قوطی های فلزی ۴۰*۴۰ و یا ۵۰*۵۰ با فاصله ۵۰ سانتی متر از هم و همچنین ۷ سانتیمتر از لبه های کار وجود دارد که آن ها را به میله ایی ثابت شده روی کارجوش می دهند.
با توجه به اینکه سیمان با گذشت زمان ممکن است تغییر حالت دهد پیشنهاد ما استفاده از زیر سازی فلزی فلزی است. بعد از انجام زیر سازی فلزی به نصب چوب زیر سازی وجود دارد. چوب زیر سازی باعث جلوگیری از تماس مستقیم ترمو وود با زیر سازی فلزی می گردد و از آنجا که ضریب انبساط چوب و فلز متفاوت است، چوب زیرسازی از ایجاد انقباض و انبساط شدید ترموود جلوگیری می نماید.

برای اتصال چوب زیر سازی به فلز از پیچ سرمته استفاده می شود. چوب زیر سازی یا به اصطلاح چوب اشباع شده (Brownwood) نامیده می شود

برای نصب در نما ابعاد مناسب چوب زیر سازی ۲۵*۴۵ و ۲۵*۲۵ میلیمتر با فاصله های ۵۰ سانتی متر از یکدیگر و برای نصب در کف ابعاد چوب مناسب چوب زبر سازی ۴۰*۵۰ میلیمتر با فواصل ۴۰ سانتی متر است. حداکثر فاصله بین ترمووود های زیر سازی در زمان نصب ۸۰ سانتی متر است. طول شاخه های چوب زیر سازی باید ۲ متر بوده و به ازای هر متر مربع چوب ترموود نیاز به استفاده از ۳متر طول چوب زیر سازی برای نصب می باشد.

اجرا و نصب ترمووود

برای اجرای ترموود می توان از پیچ و یا پروفیکس استفاده کرد. از پروفیکس فقط برای نصب چوب هایی با ضخامت ۲۵ میلیمتر میتوان استفاده کرد. پیچ های مذکور از متریال گالوانیزه بوده و دارای ۲ رنگ تیره و روشن می باشد که بسته به رنگ ترموود می توان از این دو رنگ استفاده کرد.

تیم ال دی سی وود با کادری مجرب و با سابقه ۳۰ ساله در واردات و اجرای چوب های ترمووود فنلاند، با طراحی اصولی و مهندسی، جهت رفاه مشتریان خود مشاوره رایگان در زمینه نصب و طراحی ترمووود به مشتریان خود می دهد.