رنگ ترمووود مقاوم در برابر نور آفتاب

رنگ ترمووود مقاوم در برابر نور آفتاب

Posted in مقالات ترمووود

طی مراحل خاص رنگ کاری ،مقاومت چوب ترمووود در برابر نور خورشید دوچندان می شود.

رنگ ترمووود مقاوم در برابر نور آفتاب

چوبهای ترموود از جنس درخت زبان گنجشک، بدلیل فرایند ساخت و تولید در برابر تمامی شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم هستند.

چوب های ترمو وود با استفاده از رنگهای مخصوص، مقاوم در برابر UV آفتاب بوده و از تغییر رنگ و پوسیدگی چوب جلوگیری می کند.

این رنگها جزء عملیات تکمیلی ترمووود بوده و از هرگونه تغییر رنگ چوب جلوگیری می نماید. این رنگها پایه آب و جذبی بوده و دارای بیش از ۸۰ طیف رنگی می باشند و همین امر باعث افزایش قدرت انتخاب مشتری می گردد.

رنگهای مذکور محصول شرکت TEKNOS فنلاند می باشند که این شرکت مورد تائید انجمن بین المللی ترمووود برای محافظت سطحی می باشد.

رنگ ترمووود مقاوم در برابر نور آفتاب ،این نوع رنگ مخصوص نما های بیرونی ساخته شده اند و دوام خوبی در مقابل نور خورشید دارند

مراحل رنگ کاری : رنگ کاری چوبهای ترمو در سه مرحله به شرح زیر انجام می شوند:

BASE : در این مرحله چوب ها داخل وان هایی قرار می گیرند و تمامی منافذ بسته می شود و آماده می شود برای رنگ کاری

COLOR : در این مرحله ماده رنگی (بسته به نوع چوب) به چوب اضافه می گردد . مرحله رنگ کاری ۲ سری انجام می گردد.که در مقاله  دستورالعمل رنگ کاری ترمووود در مورد آن توضیح داده ایم.

TOP COAT : مرحله تاپ کات ،مرحله ضد UV رنگ کاری می باشد که مایع تاپ کات روی چوب اسپری می شود و چوب ترمووود در برابر اشعه UV خورشید مقاوم می شود و برای فضاهای خارجی ساختمان مناسب می شود.

همچنین رنگ های چوب ترموود تنها برای نماهای خارجی ساختمان مناسب نیستند بلکه رنگ های تکنوس و تیکوریلا که مخصوص ترمووود می باشد و رنگ گیاهی است ،باعث ایجاد حس آرامش در فرد شده و خاصیت زنده بودن چوب را حفظ می کند